Skip to main content

Sesli Chat Activex Sorunu ve Çözümü

Sesli sohbet hizmeti veren sitelerin sesli chat odaları‘na bağlanabilmek için Activex eklentisinin aktif olması gerekmektedir. Activex eklentisi aktif olmadığı durumlarda sesli chat paneli aktif olarak karşınızda görünüyor olsa da bağlantı yapamazsınız.

Herhangi bir sesli chat sitesine bağlanmak istediğinizde üye olarak ve üye olmadan giriş yapmaya çalıştığınızda activex problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ben sizler için en kolay giriş yöntemini sizlerle paylaşacağım.

Sesli Chat odalarına Activex eklentisiyle en kolay bağlanma yolu!

Öncelikli olarak bilgisayarlarımızda Google Chrome, Firefox, İnternet explorer gibi tarayıcılar yer almaktadır. Sesli chat siteleri Chrome ve Firefox, Safari tarayıcılarında yapılan güncellemeler sonrasında problem çıkarabilmektedir.

Sesli chat odaları içerisine sorunsuz bağlanmanın yolu İnternet explorer tarayıcısını kullanmak olacaktır. Örneğin seslicanlisohbet.com sitemizi internet explorer tarayıcısında açtığınızda sesli sohbet girişi yazılı resime tıkladığınızda karşınıza sesli chat odalarının yer aldığı panel geliyor. Buraya bir rumuz girişi yaptıktan sonra giriş tuşuna bastığımızda tarayıcımız activex eklentisi aktif edilsin mi diye önümüze seçenek sunuyor. Evet dediğimiz zaman 10 saniyeden kısa bir süre içerisinde activex kendisini aktif hale getiriyor ve direk sohbet odaları aktif hale geçiyor.

Üst kısımda belirttiğimiz tavsiyelere uymanız durumunda sesli chat sitelerine hızlı ve sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Firma Ekle